„Perlo Energijos“ kapitonas A.Šimonis – apie debiutą „Ryte“, pasitikėjimą bei geriausią mačą

2021 m. vasario 06 d., 16:35
Roko Lukoševičiaus nuotr.

Praėjusių metų gruodžio mėnesį galimybės pirmą kartą užsivilkti Vilniaus „Ryto“ komandos marškinėlius sulaukė sostinės klubo piramidės žaidėjas Adas Šimonis. Tą kartą 192 cm ūgio gynėjas ant parketo praleido 15 minučių, pelnė tašką, atliko rezultatyvų perdavimą ir perėmė vieną kamuolį.

„Kai tik pradėjau domėtis krepšiniu ir jį žaisti, nuo tada ir svajojau ateityje atstovauti Vilniaus „Ryto“ komandai“, – sako A.Šimonis.

Trečią sezoną Vilniaus „Perlo Energijos“ komandoje žaidžiantis 19-metis Nacionalinėje krepšinio lygoje šiais metais dėjo dar vieną žingsnį į priekį. Gynėjas šiame sezone vidutiniškai pelno po 12 taškų, atkovoja 3,5 kamuolio ir renka 11 naudingumo balų.

„Perlo Energijos“ kapitonas pasidalino mintimis apie debiutą „Ryte“, esantį pasitikėjimą, įsimintiniausias rungtynes bei lygų skirtumus.

– Adas Šimonis prieš metus ir dabar. Kas pasikeitė?

– Atsirado daugiau pasitikėjimo. Šis sezonas yra trečias mano sezonas Vilniaus „Perlo Energijos“ ekipos gretose, todėl jau žinau, kaip vyksta visi procesai, o tai suteikia didesnio pasitikėjimo savimi.

– 2019 m. su Lietuvos vaikinų jaunių (U18) rinktine dalyvavote Europos krepšinio čempionate. Kokie prisiminimai iš jo?

– Liko tik geriausi įspūdžiai. Gera vaikinų kompanija, su kuria sportavome visą vasarą, todėl ji neprailgo. Kalbant apie patį čempionatą, jis klostėse įvairiai: Europos čempionatą pradėjome nesėkmėmis, vėliau aštuntfinalyje eliminavome turnyro favoritais laikytus serbus. Vis dėlto ketvirtfinalyje teko pripažinti Europos jaunimo čempionato šeimininkų graikų pranašumą ir likome septintoje vietoje. Šio čempionato metu tikrai patobulėjau ir įgavau naudingos patirties.

– Prieš pradėdamas karjerą NKL, dvejus metus atstovavote Vilniaus „Rytas-MRU-VKM“ komandai Regionų krepšinio lygoje. Kokie didžiausi šių lygų skirtumai?

– Fiziškumas. NKL visi daugiau dirba fiziškai, todėl yra žymiai stipresni. Tai pagrindinis skirtumas. Jei kalbėtume apie gynybą, irgi galima būtų išskirti kelis skirtumus, pavyzdžiui, NKL žaidėjai yra meistriškesni, pasižymi didesne patirtimi, todėl pasidaro sudėtinga visur suspėti.

– Kurias rungtynes NKL čempionate labiausiai įsiminėte?

– Rungtynes su Palangos „Kuršių“ ekipa: pataikiau visus 6 tolimus metimus ir pelniau 27 taškus. Būtent po šių pergalingų ir asmeniškai sėkmingų rungtynių sulaukiau kvietimo prisijungti prie Vilniaus „Ryto“ vyrų komandos. Sulaukęs kvietimo labai džiaugiausi ir kartu jaudinausi.

– Su 54 proc. tritaškių taiklumo vidurkiu NKL užimate antrą vietą tarp lygos snaiperių. Kas lemia tokį gerą pataikymą būtent šį sezoną?

– Visada daug dirbu vasarą. Šią vasarą teko treniruotis po du kartus per dieną, nes ruošiamės „Hoptrans 3x3“ turnyrui. Pasiruošimo etapas ir treniruotės vasarą padėjo sustiprėti techniškai, psichologiškai, o dalyvavimas turnyre išmokė, kaip kietai galima žaisti.

– Naujas ir didelis žingsnis Jūsų karjeroje: turite dvigubą LKL ir NKL licenciją ir jau spėjote debiutuoti LKL mače prieš Kauno „Žalgirį“. Kokie įspūdžiai?

– Puiki patirtis ir ypač prieš Kauno „Žalgirį“, mūsų principinį varžovą. Ši dvikova pridėjo papildomos motyvacijos tobulėti ir suteikė dar didesnį norą ne tik taikliu baudos metimu, bet ateityje ir didesniu indėliu prisidėti prie vyrų komandos rezultato. 

– O kokius pagrindinius NKL ir LKL skirtumus galėtumėte įvardyti?

– Sprendimų greitis, profesionalumas, technika. Be to, NKL ne visos komandos sportuoja tiek daug, kiek tai daro LKL žaidžiantys sportininkai, todėl ir krepšininkų fiziškumas skiriasi. 

– Esate vilnietis, ką Jums reiškia žaisti už sostinės komandą?

– Man tai labai svarbu ir daug reiškia. Visada patiko Vilniaus komanda. Kai tik pradėjau domėtis krepšiniu ir jį žaisti, nuo tada ir svajojau ateityje atstovauti Vilniaus „Ryto“ komandai. 

– Koks Jūsų šio sezono tikslas?

– Tikslas yra maksimaliai gerai ir sėkmingai sužaisti visas reguliaraus sezono rungtynes. Kovoti, stengtis ir, žinoma, laimėti. Vėliau laukia atkrintamosios. Asmeninių tikslų sau nelabai keliu, bet norėčiau sezoną užbaigti žaisdamas stabiliai ir naudingai savo komandai.

rytasvilnius.lt

atgal