Galingai NKL iššovęs S. Jarumbauskas džiugina trenerius: „Svarbiausia, kad tai išlaikytų“

2019 m. vasario 22 d., 12:57
R. Vyšniausko nuotr.

Vilniaus „Ryto“ jaunimo komandos „Perlas“ talentingasis krepšininkas Simas Jarumbauskas šį mėnesį sužibo įspūdingu žaidimu. 18-os metų 198 cm ūgio vilnietis iki vasario mėnesio NKL vidutiniškai pelnydavo po 9,1 taško. Tuo metu šį mėnesį per penkerias rungtynes jis renka po 23,8 taško ir lygoje rezultatyvumu nusileidžia vieninteliam Jalenui Riley (vid. 24,7 taško).

Taip krepšininko rezultatyvumo vidurkis nuo 9,1 šoktelėjo iki 11,3 ir dabar jis yra antras rezultatyviausias „Perlo“ žaidėjas.

Toks jaunojo krepšininko šuolis į viršų susijęs ir su Karolio Giedraičio persikėlimu iš „Perlo“ į Panevėžio „Lietkabelį“. Šis gynėjas NKL įmesdavo po 17,9 taško.

„Mano manymu, atsirado didesnis trenerio pasitikėjimas, tuo pačiu K. Giedraitis išėjo į aukštesnį lygį, todėl gavau daugiau žaidybinio laiko. Sezono pradžioje ne taip gerai atrodžiau. Šiuo metu komandoje turiu didesnę atsakomybę. Reikia priimti teisingus sprendimus. Dėl visko yra sudėtingiau, bet ir maloniau pačiam, nes norisi žaisti“, – svetainei „nklyga.lt“ pasakojo Simas Jarumbauskas.

„Simas tikrai gerai žaidžia ir demonstruoja neblogą formą, – pažymi „Perlo“ treneris Arvydas Gronskis. – Kai mus paliko K. Giedraitis, jis rungtynėse tapo mūsų lyderiu. Jis ir taškų atžvilgiu gerai atrodo, ir gynyboje, ir savo kovingumu bei užsivedimu. Simas žaidžia labai gerai.“

Aštuoniolikmetis NKL vidutiniškai žaidžia po 20 minučių ir be 11,3 pelnomo taško taip pat atkovoja po 4,7 kamuolio, atlieka po 1,4 rezultatyvaus perdavimo, perima po 1,2 kamuolio ir renka po 10,4 naudingumo balo.

„Jo pranašumas yra tai, kad yra kairiarankis, o jie savotiškai žaidžia ir išsiskiria. Simas taip pat turi gerą prasiveržimą į kairę pusę, šiai dienai demonstruoja ir gerą pataikymą iš vidutinio nuotolio po driblingo bei iš tritaškio zonos. Smagu, dabar svarbiausia, kad jis kažkiek visa tai išlaikytų. Tai yra sunkiausia“, – pabrėžė A. Gronskis.

„Man geriausiai sekasi veržtis po krepšiu. Tai labiausiai mėgstu ir dažniausiai darau. Neturiu tokio vieno išskirto žaidimo aspekto. Kas išeina, tas. Labai patinka kovoti, toks jau esu, kad turiu dėl visko stengtis ir nenusileisti varžovams“, – apie save kalbėjo S. Jarumbauskas.

198 cm ūgio krepšininkas anksčiau žaisdavo sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje, tačiau praėjusį sezoną, jam patekus į „Perlą“, treneriai nusprendė pasukti kitu keliu. Dabar S. Jarumbauskas žaidžia lengvojo krašto puolėjo ir atakuojančio gynėjo pozicijose.

Atletas šį sezoną pataiko 54,8 proc. dvitaškių, 36,3 proc. tritaškių ir 70,8 proc. baudos metimų.

„Ta transformacija jam buvo ne tokia paprasta, nes seniau reikėdavo statyti užtvaras, o dabar – priimti sprendimus su kamuoliu. Kai pernai žaidėme Eurolygos jaunimo turnyre, tai Simas dar kartais pabūdavo ir ketvirtoje pozicijoje. Juokėmės, jog žaidė savo pagrindinėje, bet netikroje pozicijoje“, – pasakoja „Perlo“ treneris.

„Pakeitus poziciją, iki dabar dar yra problemų, nes aš tose pozicijose mažai žaidęs. Dabar sunku priimti sprendimus, nuskaityti derinio du prieš du situacijas, toliau nuo krepšio yra kiti greičiai. Sunku, bet tam ir treniruojuosi“, – sako pats krepšininkas.

Paskutinius trejus metus Moksleivių krepšinio lygoje S. Jarumbauskas rungtyniavo Vilniaus krepšinio mokyklos Raimundo Kairio treniruojamoje ekipoje.

Taip jau sutapo, kad šis specialistas anksčiau moksleivių krepšinyje aštuonerius metus treniravo Paulių Jankūną, o praėjusią vasarą per Europos aštuoniolikmečių čempionatą Kroatijos žurnalistas Igoris Čurkovičius pabrėžė, kad S. Jarumbausko žaidimo epizodai itin primena Kauno „Žalgirio“ kapitono judesius.

„Tik tiek, kad abu yra kairiarankiai, – paklaustas apie šių auklėtinių panašumus, juokėsi R. Kairys. – Anksčiau Paulių Jankūną buvo pradėję lyginti su Tomu Masiuliu, toks ketvirtas numeris, kovojantis dėl kamuolių. Dabar Simas Jarumbauskas didžiajame krepšinyje yra skirtingas. Jankūnas gali žaisti 4-5 pozicijose, o Jarumbauskas – 3-4. Krepšinis sparčiai keičiasi.“

Buvęs jaunuolio treneris pasakoja, kad į S. Jarumbauską atkreipė dėmesį dėl neišblėsiančio kovingumo.

„Matėsi, kad jis išsiskiria tvirtu charakteriu, turėjo kovotojo gyslelę. Ne kiek buvo geras savo talentu, kiek tas žmogus, kuris juodu darbu ir atkaklumu visada išsikovodavo vietą. Turėjo ne tik kovotojo, bet ir kūrėjo gyslelę, galėjo sukurti situacijas. Nebuvo susikaustęs, buvo laisvas žaidėjas, kuris kūrybingai priimdavo sprendimus. Jis visur norėdavo būti – ir gynyboje dirbdavo, ir puolime kamuolius imdavo. 

Tritaškiai yra jo stiprioji pusė, jis nevengdavo ir iš toli mesti, ir veržtis po krepšiu. Jis man yra šių dienų krepšininkas, turintis savybes, kokios dabar yra reikalingos: gali ir po krepšiu pasistumdyti, ir iš toli įmesti, ir apeiti varžovą“, – pasakojo Raimundas Kairys.

Pats krepšininkas žvalgosi į kitus savo pozicijos krepšininkus, o dažniausiai jo akys nukrypsta prie NBA žvaigždės Jameso Hardeno epizodų.

„Neseku vieno krepšininko. Žiūriu krepšinį ir kažką pamatau, kas patinka, bandau tai pasiimti, kaip puola ar ginasi. Man patinka kitas kairiarankis Jamesas Hardenas“, – sakė S. Jarumbauskas.

„Perlo“ komandoje S. Jarumbauskas turi galimybes sportuoti ryte ir gerinti savo individualius sugebėjimus, bet svarbiausią žaidimo dalį reikia ištaisyti rungtynėse, sako A. Gronskis.

„Reikėtų patobulėti visose situacijose. Dar prireiks laiko, kad jis geriau pradėtų skaityti žaidimą. Simas turi žaisti du prieš du, tai kartais gerai iškiša kamuolį, o kartais būna ir klaidelių. Reikia nuskaityti situacijas, nes jam neaišku, ar geriau veržtis po krepšiu, ar perduoti kamuolį. Tai būdinga visiems jauniems žaidėjams. Kuo daugiau žais, tuo greičiau tai išmoks. Tokius dalykus treniruotėse kažkiek gali patobulinti, bet labiau turi išgyventi rungtynėse – klysti, bet eiti į priekį“, – sako A. Gronskis.

Įspūdingą formą demonstruojantis S. Jarumbauskas šiandien kartu su „Perlo“ ekipa stos į kovą su „Palangos Kuršiais“, o šias rungtynes 18 val. tiesiogiai transliuos BTV televizija.

nklyga.lt

atgal