A. Gronskis apie NKL atkrintamąsias: „Mums pritrūko patirties“

2019 m. kovo 20 d., 15:17

Vilniaus „Ryto“ jaunimo komanda „Perlas“ Nacionalinės krepšinio lygos reguliariajame sezone su 21 pergale ir tiek pat nesėkmių užėmė šeštąją vietą, o tuo sostinės klubo laimėjimų kraitis ir baigėsi.

Aštuntfinalio serijoje susitikę su 11-oje vietoje likusia Molėtų „Ežerūno“ ekipa, Arvydo Gronskio auklėtiniai turėjo pripažinti oponentų pranašumą 0-3.

Sezono metu Vilniaus ekipa neteko dviejų pagrindinių savo krepšininkų. Sausio mėnesį išvyko po 17,8 taško rinkęs Karolis Giedraitis, o vasario mėnesį į Vilniaus „Rytą“ persikėlė NKL po 9,5 taško, 7,3 atkovoto kamuolio, 1,6 bloko ir 15,5 naudingumo balo rinkęs Einaras Tubutis. Pirmasis komandoje buvo rezultatyviausias, o antrasis – naudingiausias.

Tuomet iššovė kiti krepšininkai, o labiausiai buvo pastebimas Simas Jarumbauskas. 18-os metų 197 cm ūgio puolėjas vasario mėnesį vidutiniškai pelnė po 18,6 taško, o kovo – 15,9.

Interviu su „Perlo“ treneriu Arvydo Gronskiu – apie šį sezoną ir aštuntfinalio seriją su Molėtų „Ežerūnu“, nudžiuginusius krepšininkus bei pasiruošimą Eurolygos jaunimo turnyrui.

– Pasibaigus aštuntfinalio serijai, kaip manote, kodėl nepavyko pasirodyti geriau? – „nklyga.lt“ paklausė A. Gronskio.

– Mes tikėjomės, kad mums labiau pavyks perlaužti šią seriją, bet yra taip, kad mes esame daug jaunesni ir mums pritrūko patirties. Nuo Naujųjų metų, kai išėjo Karolis Giedraitis ir Einaras Tubutis, mes stipriai susilpnėjome. „Ežerūno“ krepšininkai yra vyriškesni, NKL rungtyniauja ne pirmuosius metus. Taip jie ir perlaužė seriją.

Pritrūko fizinės jėgos. Pripažinkime, esame viena jauniausių komandų. Atkrintamosiose viską lemia patirtis ir vyriškumas. Kai vyksta kova taškas į tašką, tai vaikinams sunku, juk jų priešininkas yra 10-20 kg sunkesnis.

– Kaip vertinate visą komandos sezoną?

– Esu labai patenkintas sezonu, nes jo pradžioje planai buvo visai kitokie. Atrodė, kad bus truputį kitokia komanda, bet esu patenkintas jaunųjų žaidėjų progresu ir parodytu rezultatu reguliariame sezone. Džiaugiuosi Karolio Giedraičio ir Einaro Tubučio išėjimu į aukštesnį lygį, Simo Jarumbausko progresu, taip pat Ernesto Naruševičiaus, mūsų senbuvių Roberto Keliačiaus, Tado Vaičiūno ir Domanto Vilio. Galėčiau vardinti visus. Manau, kad tai yra pagrindinė mūsų funkcija – jaunų žaidėjų progresas. Kai kurie padėjo stiprų žingsnį į priekį. Sezono pradžioje planavome, kad Ernestas Naruševičius žais Regionų krepšinio lygoje, o dabar jis buvo kone pagrindinis mūsų vidurio puolėjas.

Aišku, norėjome toliau nueiti atkrintamosiose, bet iškovota Karaliaus Mingaudo iššūkio taurė, jaunimo Eurolygoje patekome į finalą ir manau, kad nėra blogai. O svarbiausia, kad vaikinai eina į aukštesnį lygį.

Einaras Tubutis išvyko, nors komandoje nebuvo daug jo pozicijos žaidėjų. Ar pritarėte tokiam žingsniui?

– Aš džiaugiausi. Mūsų funkcija juk tokia, kad žaidėjai eitų aukštyn. Jeigu pagrindinei komandai kažko reikia, tai mes turime iškart atsiliepti, nežiūrint į savo vienos dienos rezultatus. Tai ilgalaikis projektas ir mes viską darome tam, kad geriau būtų pirmajai komandai. Einaras Tubutis turi šansą, nes „Ryte“ toje pozicijoje žaidžia vienas Eimantas Bendžius, todėl aš labai džiaugiuosi. Negali visada žaisti vienoje vietoje.

– Kokie krepšininkai jus šį sezoną nustebino?

– Simas Jarumbauskas tikrai tapo vienu svarbiausių po to, kai išėjo Karolis Giedraitis. Taip pat ir Robertas Keliačius. Visi jie kažko pridėjo. Ta patirtis yra neįkainojama. Labiausiai gaila, kad taip greitai baigėsi aštuntfinalio serija, nes jie niekur kitur negaus tokios patirties, kokia yra atkrintamosiose varžybose. Jiems reikia, kad sužaistų tam tikrą kiekį tokių rungtynių, jog patys galėtų grumtis.

– Domantas Vilys vidutiniškai pelnė po 14,5 taško. Kas lėmė šio gynėjo iškilimą?

– Man jis jau praėjusį sezoną serijoje su Mažeikių „Ereliais“ patiko, bet tuomet išsisuko koją ir turėjo skaudžią nesėkmę, nes lyg jau buvo pradėjęs kabintis. O dabar jis pas mus žaidžia trečiąjį sezoną. Su treneriais kalbame, kaip naujai formuojamos komandos Prancūzijoje. Yra sakoma, kad tikrasis gėris, komandos susižaidimas, ateis trečiaisiais metais. Tai su tais žaidėjais taip ir gavosi – pabūna trejus metus ir rodo rezultatą. Tas pats buvo su Karoliu Giedraičiu. Atėjęs pirmaisiais metais negali to daryti. Taip ir Simo Jarumbausko pavyzdys – jis pernai pradėjo žaisti po Naujųjų metų, o šiais metais jau yra toks. Manau, kad kitą sezoną turėtų rodyti solidesnį žaidimą ir stabilų. Taip pat ir Domantui Viliui – tai yra treti metai ir jau matome rezultatą.

– Tarp žaidėjų, rungtyniavusių pirmąjį sezoną, buvo Ąžuolas Tubelis, kuriam tik 16 metų, o jis jau pelnė po 9,6 taško. Kaip šis puolėjas tobulėjo jūsų akimis?

– Jis džiugina taškais, bet atkrintamosiose varžybose buvo tokių momentų, kai pritrūkdavo patirties, to vieno žingsnio, dėmesio išlaikymo. Norėčiau, bet negalima tikėtis, kad iš RKL atėjęs krepšininkas mus iškart ves atkrintamosiose. Tai sudėtingiau, jam reikia laiko.

– Kada pradėsite ruoštis Eurolygos jaunimo turnyrui, kuris vyks gegužės 17-19 dienomis?

– Dar kol kas ne, davėme kelias laisvas dienas, kai kurie vaikinai dar turi sužaisti rungtynių moksleivių krepšinio lygoje. Dabar daugiau dėmesio skirsime individualiai pasiruošimui. Tuos du mėnesius tam ir išnaudosime bei kartu lygiagrečiai ruošimės ir Eurolygos turnyrui. Mes sezoną pradedame anksčiausiai, rugpjūčio pirmąją, ir vėliausiai baigiame – sportuojame iki Joninių. Aišku, priklausomai nuo to, kas žais rinktinėse, deriname, kad žaidėjai turėtų poilsio.

nklyga.lt

atgal