36 Karolio Giedraičio taškai atvedė „Ryto” jaunimą į pergalę Mažeikiuose

2018 m. spalio 12 d., 20:07

Vilniaus „Ryto” jaunimo komanda „Perlas” (2-1) išsivežė pergalę iš Mažeikių. Didžiąją rungtynių dalį pirmavę vilniečiai rezultatu 84:76 (25:20, 27:18, 18:20, 14:18) nugalėjo vietos „Erelių” (1-1) komandą.

Rungtynes spurtu 5:0 pradėjo aikštės šeimininkai. Tačiau tuomet darbo ėmesi „Ryto“ jaunimas. Tado Vaičiūno ir Karolio Giedraičio vedami vilniečiai ne tik išlygino bet ir persvėrė rezultatą savo naudai (19:13). Arvydo Gronskio auklėtiniai per pirmajį kėlinį dažniausiai naudojosi savo toliašaude artilerija, jaunieji „Perlo” krepšininkai tritaškiais pelnė beveik pusę komandos taškų ir ketvirtį užbaigė pirmaudami 5 taškais (25:20).

Priešingai nei pirmąjį, antrąjį ketvirtį Vilniaus jaunimas pradėjo susikaupę ir Karolio Giedraičio pastangų dėka padidino persvarą iki 9 taškų (29:20). Netrukus „Ereliai” spurtavo ir tritaškių pagalba sušvelnino skirtumą (34:30). Tada į žaidimą puikiai įsiliejo jaunasis „Perlo” talentas Simas Jarumbauskas, jo dėka Vilniečiai spurtavo ir įgijo tuo metu rekordinę 13 taškų persvarą (43:30). „Ryto” dubleriai iki pat ketvirčio pabaigos išlaikė stabilų žaidimą ir neleido mažeikiškiams priartėti nė per žingsnį. Kėlinio pabaigoje 6 taškus paeiliui pelnė Giedraitis ir „Perlas” į rūbinę išėjo pirmaudamas 14 taškų. (52:28).

Trečiąjį kėlinį K.Giedraičio vedami Vilniečiai nemažino apsukų ir padidino persvarą iki 19 taškų (59:40). Verta paminėti, jog 3-ąją ketvirčio minutę, legendinio Lietuvos krepšininko Andriaus Giedraičio atžala įmetė dvitaškį ir pelnė 27-ąjį tašką taip pagerindamas savo karjeros rezultatyvumo rekordą. Kėlinio pabaigoje „Ereliai” šiek tiek priartėjo, tačiau Giedraitis taikliais tritaškiais ir toliau varė mažeikiškius į neviltį. Ketvirtis baigėsi rezultatu (70:58).

Paskutinį kėlinį geriau pradėjo aikštelės šeimininkai ir sumažino skirtumą iki vienženklio (76:69). Tai privertė Arvydą Gronskį paprašyti minutės pertraukėlės, po kurios „Ryto“ talentai susikaupė, šiek tiek padidino persvarą ir iškovojo 2-ąją pergalę šiame NKL sezone.

K.Giedraitis sužaidė rezultatyviausią savo karjeros mačą NKL ir pelnė 36 taškus (12/17 dvitaškių, 3/6 tritaškių, 3/5 baudų metimų), atkovojo ir perėmė po 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą,  ir surinko 34 naudingumo balus.

„Perlas”: Karolis Giedraitis 36 (15/23 met., 3 per. kam.), Simas Jarumbauskas 13 (4/7 met.), Tadas Vaičiūnas 10, Ernestas Naruševičius 8.

„Ereliai”: Caleb Davis 23, Kostas Jonuška 14, Haroldas Saprykinas ir Darius Griškėnas po 11.

Kitas rungtynes Vilniaus „Perlo“ jaunimas žais jau šį šeštadienį „Ryto“ arenoje. Varžovas – Tauragės krepšinio klubas.