„Ryto“ jaunimas Eurolygos atrankos turnyrą baigė nesėkme

2019 m. vasario 10 d., 16:45
R. Lukoševičius nuotr.

Vilniaus „Ryto“ jaunimo ekipa nesėkmingai finišavo Eurolygos atrankos turnyre Kaune. Be čiurnos traumą patyrusio vieno iš lyderių Marek Blaževič rungtyniavę vilniečiai turnyro finale 79:92 (12:20, 20:21, 22:27, 25:24) nusileido Kauno „Žalgirio“ jaunimo komandai.

Pirmąjį finalo kėlinį komandos pradėjo apylygiai, tačiau kėliniui įpusėjus „Žalgirio“ jaunieji krepšininkai pradėjo tolti. Vilniečiai dažnai klydo ir po pirmojo kėlinio turėjo 8 taškų deficitą – 12:20.

Antrojo kėlinio metu „Rytas“ mažino atsilimimą mažinti, kelis metimus iš eilės pataikė Vilniaus ekipos aukštaūgis Danielis Baslykas, tačiau į sėkmingas svečių atakas, taip pat sėkmingai atsakydavo „Žalgirio“ jaunimo komanda. Kėlinio viduryje po septynių iš eilės „žalgiriečio“ Kerro Kriisa taškų „Ryto“ atsilikimas padidėjo iki 15 – 21:36. Per likusį kėlinio laiką Arvydo Gronskio auklėtiniai sumažino atsilikimą ir po sėkmingo Augusto Marčiuliono reido po krepšiu paskutinėmis kėlinio sekundėmis skirtumas sumažėjo iki devynių – 32:41.

Pirmoje rungtynių pusėje vilniečiams sunkiai sekėsi stabdyti „Žalgirio“ ekipos puolėją K. Kriisa, kuris per pirmąsias 20 susitikimo minučių pelnė net 17 taškų. Tuo tarpu „Ryto“ centras Ąžuolas Tubelis per pirmąją rungtynių pusę sugebėjo blokuoti net 4 varžovų metimus.

Trečiame rungtynių ketvirtyje aikštės šeimininkai dar šiek tiek padidino atotrūkį, kuris kėlinio pabaigoje buvo pasiekęs jau 17 taškų, tačiau paskutiniosios „Ryto“ jaunimo ekipos atakos metu tritaškį pataikė D. Baslykas. Prieš paskutinį rungtynių ketvirtį A. Gronskio auklėtiniai atsilikinėjo 54:68.

Paskutiniame finalo kėlinyje „Ryto“ jaunimo komanda dar bandė gelbėtis ir spaudė varžovus, dvigubino gynybą, tačiau varžovams vis pavykdavo išsivaduoti iš aktyvios gynybos ir pelnyti taškus. Iki finalo pabaigos likus 6 minutėms sostinės ekipa atsilikinėjo 61:79. Per kelias minutes „Rytui“ pavyko kiek sumažinti atsilikimą, kuomet vilniečiai laimėjo atkarpą 9:2 ir to tikslaus Ą. Tubelio metimo atsilikinėjo 70:81. Per likusį laiką vilniečiai stengėsi dar mažinti skirtumą, tačiau solidžiai rungtyniavę kauniečiai to padaryti neleido, rungtynės baigėsi 79:92 turnyro šeimininkų naudai.

„Ryto“ gretose rezultatyviausiai rungtyniavo 23 taškus pelnęs D. Baslykas bei į simbolinį turnyro penketą išrinktas Ą. Tubelis (15 taškų, 7 atk. kam., 5 blk., 4 per. kam.)

„Rytas“: D. Baslyk 23, A. Marčiulionis 14, Ą. Tubelis 15.

„Žalgiris“: K. Kriisa 27, G. Celka 17, G. Mačionis 15.