„One Team“ projekto dalyviams – vertingi J. Petkevičiaus patarimai

2019 m. vasario 26 d., 09:10

Šį kartą Eurolygos socialiniame projekte „One Team“ dalyvaujančių Vėliučionių vaikų socializacijos centro auklėtinių laukė neeilinė pažintis su beveik 40 metų krepšinyje dirbančiu Vilniaus „Ryto“ fizioterapeutu Juozu Petkevičiumi.

Nuo dziudo trenerio karjerą sporto srityje pradėjęs specialistas vėliau tapo fizioterapeutu ir masažuotoju bei ne vienerius metus dirba Lietuvos krepšinio rinktinėje bei Vilniaus „Ryto“ klube.

IMG 8940

70-metis specialistas jaunuoliams pravedė treniruotę skirtą raumenų stiprinimui ir kartu su jais dalyvavo estafetėje, kurios nugalėtojui atiteko simbolinis prizas.

Jaunuolių dėmesį prikaustė tai kas sekė po fizinių pratimų. Visiems susirinkus į ratą Juozukas pasidalino savo gyvenimo istorija nuo sunkumų vaikystėje iki Olimpinių žaidynių. Išklausius įdomaus Juozuko pasakojimo Vėliučionių vaikų socializacijos centro auklėtiniams kilo ne vienas aktualus klausimas tiek apie krepšinį, tiek apie gyvenimą.

IMG 9045

„Pabendravome, aš papasakojau, kad turėjau sunkią vaikystę, panašią kaip jie, – pasakojo J. Petkevičius. – Sunku tai sunku, nevalgęs tai nevalgęs, bet turi kažko siekti, kažką daryti. Dabar po daug metų supratau, kad tai buvo nelengva, augau kitaip, bet motyvacija atsiranda savaime. Būk žmogus, būk geras ir nedaryk nieko pikto.“

IMG 9025

J. Petkevičius puikiai supranta jaunimo problemas. Vaikystėje J. Petkevičius turėjo daug gyvenimiškų iššūkių ir ne vienerius metus praleido internate, kur aplink save matė įvairaus jaunimo.

„Buvau truputį „gatvinis“, mama sunkiai susitvarkė, po karo gyvenome sunkiai ir mane „atidavė“ į internatą. Mes buvome chuliganai, tačiau nieko nedarėme piktybiškai. Bet buvo kas elgėsi piktybiškai ir mums internate tekdavo juos auklėti, o auklėdamas labiausiai tobulėjau aš pats.

Po truputį augau, tapau klasės seniūnu, mokytojai pradėjo manimi pasitikėti ir pasigalvojau, kad į gatvę geriau nelįsti“ – atviravo specialistas kartu su Lietuvos krepšinio rinktine pabuvojęs septyniose Olimpinėse žaidynėse.

Vilniuje įvyks net dešimt „One Team“ treniruočių, kurios yra rengiamos bendradarbiaujant su programa „Jaunimas gali“.

rytasvilnius.lt

atgal