„One Team“ programos dalyviai sulaukė tituluotų žaidėjų pamokų

2017 m. gruodžio 01 d., 17:56
R.Vyšniausko nuotr.

Naujajame „One Team“ sezone „Lietuvos ryto“ komanda išplėtė savo pajėgas ir nusprendė kreipti dėmesį net į kelias sritis.

Vieni iš projekto dalyvių - perspektyvūs kurtieji žaidėjai, kuriuos krepšinio paslapčių moko tituluoti treneriai.

Tai – Gediminas Žukas, Lukas Laurinaitis ir Janis Skakun, su Lietuvos kurčiųjų rinktine nuskynę ne vieną gražią pergalę tarptautiniuose turnyruose.

„Labai džiaugiuosi „One Team“ projektu ir tuo, jog mus pakvietė jame dalyvauti.

Smagu pabūti ir žaisti „Lietuvos ryto“ arenoje. Šis projektas jaunimui duos daug naudos, suteiks patirties bei galimybę tobulėti, – teigė G.Žukas, kalbėjęs ir apie savo pirmuosius karjeros žingsnius. – Krepšinį pradėjau žaisti būdamas 13 metų Šiauliuose. Mano didžiausi laimėjimai – pirmoji vieta olimpinėse žaidynėse, antrosios vietos pasaulio ir Europos čempionatuose.“

Jis, kaip ir kiti treneriai, vaikams perteiks daug itin vertingos patirties bei pasakos apie istorines rinktinės rungtynes.

„Šių metų olimpinėse žaidynėse po pirmojo ketvirčio nuo slovėnų atsilikome 21 tašku, tačiau ketvirtajame kėlinyje rezultatą persvėrėme ir triumfavome ketvirtfinalio etape, o vėliau tapome ir turnyro čempionais“, – sakė G.Žukas.

J.Skakun, jau baigęs profesionalaus žaidėjo karjerą, teigė, kad krepšiniu susižavėjo vaikystėje pamatęs Vilniaus „Statybos“ ir Kauno „Žalgirio“ rungtynes.

Dabar jam sutelkti vaikų dėmesį itin padeda iškovoti skambūs titulai. Vienas garsiausių visų laikų Lietuvos kurčiųjų rinktinės žaidėjų yra laimėjęs net keturis aukso medalius planetos, Senojo žemyno pirmenybėse bei olimpinėse žaidynėse.

„One Team“ projektas yra skirtas jaunimo tobulėjimui, ir norėjau padėkoti jo organizatoriams. Taip, iš tiesų, aš esu autoritetas, ir kai pradėjau dirbti treneriu, vaikai buvo sužavėti. Treniruoti juos nėra sunku, jaunieji sporto entuziastai labai atsižvelgia į mano pastabas.“

L.Laurinaitis džiaugėsi, jog neseniai išsipildė jo svajonė ir sportininkas pateko į Lietuvos rinktinę, su kuria triumfavo kurčiųjų olimpiadoje. Pagrindinis žaidėjo tikslas – padėti tobulėti jauniems žaidėjams, kurie ateityje perimtų estafetę iš vyresnių krepšininkų.

„Labai džiaugiuosi, kad kurčiųjų olimpinėse žaidynėse užėmėme pirmąją vietą.

Dabar bandau įgytą patirtį įdiegti ir treniruočių metu, todėl turime stengtis siekti rezultato.

„One Team“ projektas mums buvo labai maloni staigmena ir džiaugiamės sulaukę kvietimo. Labai patiko stebėti „Lietuvos ryto“ rungtynes „Siemens“ arenoje, vaikai patyrė daug emocijų ir džiaugsmo. Tikiuosi, kad jaunieji sportininkai ir projekto organizatoriai toliau garsins Lietuvą“, – sakė L.Laurinaitis.

bcvilnius.lt

atgal