„One Team“

2019 m. gruodžio 23 d., 12:50
Roko Lukoševičiaus nuotr.

Gruodžio 10 dieną „Siemens“ arenoje vykusios Europos taurės rungtynės tarp Vilniaus „Ryto“ ir Bursos „Tofaš“ Eurolygos buvo paskelbtos vienomis iš socialinio projekto „One Team“ rungtynių. Tris dienas, nuo gruodžio 10 iki 13, projekto „One Team“ veiklos ūžė krepšinio arenose visoje Europoje, o iš viso į jas buvo įtraukti 42 senojo žemyno krepšinio klubai. 

„Rytas“ šioje Eurolygos programoje dalyvauja jau septintą sezoną iš eilės. Šiais metais klubas globoja Vėliučionių vaikų socializacijos centro ir Lentvario vaikų dienos centro jaunimą. 

„Siemens“ arenoje per „Ryto“ ir „Tofaš“ susitikimą buvusiems jaunuoliams netrūko veiklos: jie lydėjo abiejų komandų krepšininkus per ekipų pristatymą, dalyvavo apšilime, o vienam iš vaikinų teko garbė išmesti simbolinį ginčo kamuolį. Keli vaikinai rungtynes praleido visiškai greta „Ryto“ atsarginių suolelio. Rungtynių didžiosios pertraukos metu vaikinai pasidalino į kelias komandas ir, kartu su „Ryto“ legenda Steponu Babrausku, buvusiu komandos krepšininku Sauliumi Kuzminsku bei „Perlo“ lyderiais Augustu Marčiulioniu, Ąžuolu Tubeliu ir Simu Jarumbausku, dalyvavo specialiame „One Team“ žaidime.

IMG 4518IMG 4506IMG 4176IMG 4143IMG 4057IMG 4052IMG 4025IMG 4013

Dar vienu svarbiu šio susitikimo ir visų likusių Eurolygos „One Team“ rungtynių akcentu tapo ryškūs ir specialia grotažyme #WeAreAllOneTeam pažymėti batų raišteliai, kuriais savo sportinę avalynę tomis dienomis buvo susivarstę visi aikštėje buvę krepšininkai, treneriai, teisėjai, sekretoriato ir klubų globojamų bendruomenių atstovai. 

„Šiuo projektu Eurolyga siekia parodyti, jog visi mes esame viena komanda – nepriklausomai nuo to kur gyvename, kaip elgiamės, esame sveiki ar turime negalią. Dalyvavimas šiame projekte mūsų jaunuoliams yra labai svarbus ir naudingas. Susipažinę su krepšininkais, dalyvaudami bendrose veiklose su jais, jaunuoliai pamato sektiną pavyzdį, elgesio etaloną. Manau, kad šis projektas gali atverti jiems naujas galimybes“, – sako projekto koordinatorius Arminas Vareika. 

Vilniaus „Rytas“ socialiame tinkle „Facebook“ surengė aukcioną, kuriame klubo sirgaliai galėjo įsigyti „Ryto“ aprangą su „One Team“ ambasadorių Arno Butkevičiaus, Pako Cruzo ir Deivido Sirvydžio parašais, taip pat spalvinguosius „One Team“ batų raištelius ir tris atvirukus su projekto ambasadorių atvaizdais. Visą tai už 250 eurų įsigijo Vilniuje įsikūręs, praktiškai nė vienų „Ryto“ rungtynių nepraleidžiantis didelis „Ryto“ gerbėjas ir rėmėjas japonas Keichi Yamauchi. Šie pinigai atiteko Vėliučionių vaikų socializacijos centrui.

Po jos „Ryto“ direktorius Rolandas Jarutis sakė, kad klubas yra ir visuomet bus aktyvus šios ir kitų panašių iniciatyvų dalyvis. 

„Didžiuojuosi, jog mūsų klubas yra „One Team“ programos dalimi. Turbūt natūralu, jog kalbėdami apie krepšinį visi labai sureikšmina rungtynių rezultatus, pelnomus taškus, atkovotus kamuolius, situacijas turnyrinėse lentelėse. Tačiau norėčiau, kad visa tai neužgožtų ir kitų šalia krepšinio aikštelės esančių, tačiau ne mažiau svarbių dalykų: pagalbos tiems, kurios jos labiausiai reikia, dalinimosi patirtimi, tikromis istorijomis, kurios gali įkvėpti ir pakeisti gyvenimus. Mes matome prasmę būti aktyviais savo miesto, šalies, krepšinio bendruomenių nariais“, – tuomet sakė jis. 

Per septynerius metus kartu su Vilniaus „Rytu“ Eurolygos „One Team“ programoje dalyvavo daugiau nei 100 jaunuolių. Per šiuos metus programos partneriais buvo dienos centras „Gelbėkit vaikus“, Vėliučionių vaikų socializacijos centras. Skirtingais laikotarpiais programos ambasadoriais yra buvę tokios Vilniaus „Ryto“ žvaigždės kaip Ramūnas Šiškauskas, Mindaugas Lukauskis, Andrius Šležas, Renaldas Seibutis. 

rytasvilnius.lt

atgal